Welcome to the fellowship of fantasy!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to the fellowship of fantasy!

PERCY JACKSON български фен форум
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Follow us...
    AC/DC 80135_14318_128_skype_icon
        AC/DC 2001?itemtype=ext
            AC/DC Facebook_icon_00193
            Waiting for...
                Май 2024
                ПонВтоСряЧетПетСъбНед
                  12345
                6789101112
                13141516171819
                20212223242526
                2728293031  
                КалендарКалендар

                 

                 AC/DC

                Go down 
                +2
                BlackRose0713
                Unbeliever™
                6 posters
                АвторСъобщение
                Unbeliever™
                †Spectral Raven†
                Unbeliever™


                Posts : 583
                Join date : 17.02.2010
                Age : 27

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-02-19, 16:28

                AC/DC Acdc560

                Групата e основана от двамата братя Малкълм и Ангъс Йънг, след като семейството им емигрира в Австралия в началото на 60-те години на миналия век. За около седмица те събират хора, които да свирят в новосъздадената рок група, намират вокал на име Дейв Евънс и започват да свирят в квартала на братята в Сидни. Първата им сценична изява става в навечерието на новата 1974 година в клуб „Чоквърс“. През юни 1974 групата записва първите си песни — „Can I Sit Next To you Girl“ и „Rockin' In The Parlour“, когато двамата Йънг се обръщат към по-големия си брат Джордж Йънг с молба да продуцира песните заедно с Хари Ванда. Двете песни излизат през юли, бързо стават хит в клубовете на Австралия и AC/DC тръгнали на първото си турне, като обикалят клубовете в цялата страна. През септември 1974 г. Бон Скот става техен вокал на мястото на Дейв Евънс. Скоро след това рок, групата записва първия си студиен албум High Voltage, който излиза в Австралия през февуари 1975 г. и им носи голям успех.

                Малкълм и Ангъс привличат все още неопитния барабанист Фил Ръд и басиста Марк Евънс и записват втория си албум T.N.T., който излиза през февуари 1976 г. и носи още по-голяма слава на групата в Австралия. Докато групата работи върху третия си албум, мениджърът им Мишел Браунинг отива до Лондон, за да потърси музикална компания, която да издава албумите на AC/DC извън Австралия. След дълго търсене сключва договор с американската компания „Атлантик“. Те издават европейски албум на AC/DC, като смесват австралийските албуми „High Voltage“ и „T.N.T.“. Третият албум на рок групата „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ излиза на пазара по едно и също време в Австралия и в Европа. След издаването на четвъртия си албум „Let there be Rock“ AC/DC тръгват на европейско турне като поддържаща група на „Black Sabbath“, но турнето не продължава дълго за AC/DC.

                През лятото на 1978 AC/DC правят първото си пътуване до Америка, където свирят по клубовете. Откриват фестивала „REO Speedwagon“. След това се връщат в Европа, за да рекламират свое собствено турне и се връщат отново в САЩ като подгряваща група на „KISS“ и „Rush“. През 1978 г. групата отново записва своя следващ студиен албум — „Powerage“, който излиза в края на април същата година. След него популярността на AC/DC в Англия силно нараства и групата решава да направи турне в Европа, преди да се върне отново в САЩ, където да отвори мюзик феста за групи като „Aerosmith“, „UFO“, „Journey“, „Rainbow“ и „Alice Cooper“.

                След излизането на лайв албума „If You Want Blood You've Got It“ AC/DC изместват „KISS“ от лидерската позиция в музикалните класации във Великобритания. Но следващият албум на хард рок бандата прави AC/DC световноизвестна група. Това е „Highway to Hell“, записан в „Roundhouse Studios“. Албумът излиза през юли 1979 и се продава добре. След това AC/DC потеглят за Северна Америка като подгряваща група на турнетата на групи като „Cheap Trick“, „UFO“ и „Ted Nugent“. Участват като подгряваща група и в европейското турне на „Judas Priest“. На това турне правят собствен концерт в Париж, който е заснет и след това издаден под името „Let There Be Rock Video“.

                На 19 февуари 1980 г. Бон Скот умира от алкохолно натравяне. След прослушване останалите членове избират за нов вокалист на AC/DC бившия вокалист на групата на Джордж Йънг — Брайън Джонсън.

                През април групата отпътува за Бахамските острови с техния нов вокал и продуцента „Глупака“ Лейндж („Mutt“ Lange), за да запише новия си албум „Back in Black“. През май албумът бил вече записан и групата си отделя малко време за почивка. Членовете ѝ се събират на 1 юли за концерта в Белгия. Публиката одобрява новия вокал Брайън Джонсън и го приема като част от AC/DC. Групата издава албума си през юли 1980.

                Голямата популярност на AC/DC в САЩ е причина „Атлантик“ да издаде „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ и в САЩ. След световното си турне рок групата подготвя следващия си студиен албум. Той е готов през 1981, казва се „For Those About to Rock (We Salute You)“ и донеся на AC/DC още по-голяма световна слава. През 1982 г. групата прави световно турне, на което представя новия албум. Минават почти 2 години преди групата да издаде следващия си албум. По време на записите за новия албум барабанистът Фил Ръд напуска групата поради проблеми с алкохола. На негово място идва Саймън Райт.

                Този път албумът не се продуцира от Лейндж, а от членовете на групата. „Flick Of The Switch“ тръгва по музикалните магазини през август 1983.

                Следващите няколко албума на AC/DC се продават добре, но нито един от тях не се превръща в хит. Песента „Who Made Who“ от едноименния албум е включена в саундтрака към филма на Стивън Кинг „Maximum Overdrive“.

                Албумът от 1988 г. „Blow Up Your Video“ се превръща в голям хит в някоко държави, но чак след като групата тръгва на турне, за да го представи, албумът става един от най-продаваните на AC/DC.

                Почти 10 години след излизането на „Back in Black“ AC/DC се завръщат на върха на световните музикални класации с албума „Razors Edge“, като продуцент е Брус Файърбрайън (Bruce Fairbairn), а барабанистът Саймън Урайт е сменен от Крис Слайд. След голямото световно турне на албума AC/DC издават албум с песни, изпълнени на живо по време на турнето. Песента „Big Gun“ е включена в саундтрака към филма „Последният екшън герой“.

                Продуцент на следващия албум е Рик Ръбин (Rick Rubin). „Ballbreaker“ излиза на 26 септември 1995 г. Песента „Hard as a Rock“ веднага става хит. Минават пет години преди AC/DC да издадат нов албум през 1997 — „Bonfire“, който събира на едно място всички изпълнения на Бон Скот (било те студийни или на живо).

                През 2000 г. излиза албум с нови песни, който носи името „Stiff Upper Lip“. Албумът се продава изключително добре и година след издаването му става платинен. Успехът е последван от успешно турне. През 2001 издали домашно DVD на концерт от турнето „Stiff Upper Lip“, изнесен в Мюнхен, Германия.

                На 18 октомври 2008 година излизе новият им албум "Black Ice".
                Върнете се в началото Go down
                BlackRose0713
                Простосмъртен



                Posts : 6
                Join date : 01.03.2010

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-03-03, 19:02

                Ааааа ето ги и мойте хора! Кефя им се много! Но повече ги харесах с Бон Скот, не че Брайън не става, напротив, но просто...Бон Скот !... Две думи!
                Hell Ain`t a Wad Place to be -pz sunny
                Върнете се в началото Go down
                Love_Spears
                Простосмъртен
                Love_Spears


                Posts : 17
                Join date : 22.02.2010
                Age : 28

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-03-09, 10:37

                Те са едни от най-големите ми любимци.Гледала съм няколко техни концерта (не на живо де, ехх мечти*).Баща ми ме запали по тях преди години и оттогава не мога да престана да ги слушам.Но ако трябва да съм честна ги предпочитам в периода на Бон Скот, не че не харесвам Браян, напротив, но просто Бон Скот за мен бе един от най-добрите вокалисти изобщо.
                Върнете се в началото Go down
                Unbeliever™
                †Spectral Raven†
                Unbeliever™


                Posts : 583
                Join date : 17.02.2010
                Age : 27

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-03-09, 12:25

                Значи общо взето бащите ни рлз xD И моя баща ме пристрасти към тях,затова за Нова година със сестра ми му направихме прекрасен подарък - билет за предстоящия им концерт в София ^^ Така му завиждам ... иначе обожавам групата.Правят невероятна музика,наистина ги бива.Що се отнася до Бон Скот,да,предпочитам го.Когато той беше заедно с групата,поне според мен този им период беше по - добър ^^
                Върнете се в началото Go down
                BlackRose0713
                Простосмъртен



                Posts : 6
                Join date : 01.03.2010

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-03-10, 19:35

                да живеят бащите ни! Very Happy И мен моя ме зариби...
                Яд ме е, че не мога да отида на концерта им..един път да дойдат в България и аз да изпусна всичко...демн!
                Върнете се в началото Go down
                dani_95
                Посейдон
                dani_95


                Posts : 810
                Join date : 28.05.2010
                Age : 29
                Location : Лагер Нечистокръвен

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-05-30, 16:12

                оле много ме кефи Back in Black, супер е
                Върнете се в началото Go down
                Percy_Lerman_fan
                Емпуса
                Percy_Lerman_fan


                Posts : 277
                Join date : 29.05.2010
                Age : 26
                Location : Подземното царство ;д

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-05-31, 18:00

                еми мене чесно казано не ме кефат , но ми харесва една тяхна песен Wink
                Върнете се в началото Go down
                Daughter_of_the_sea
                Иксион



                Posts : 101
                Join date : 18.05.2010
                Age : 27
                Location : Двореца на Посейдон...

                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime2010-06-01, 08:53

                Имат страхотни песни
                Върнете се в началото Go down
                Sponsored content





                AC/DC Empty
                ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC I_icon_minitime

                Върнете се в началото Go down
                 
                AC/DC
                Върнете се в началото 
                Страница 1 от 1

                Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
                Welcome to the fellowship of fantasy! :: Свободна зона :: Музика :: Чуждестранни групи-
                Идете на: